Duyuru

Saygıdeğer Ailelerimiz,

24 Nisan 2018 tarihinde basında yayınlanan Yaşam Bankası ile ilgili haber gerçeği yansıtmamaktadır. İlgilileri hakkında hukuki yollara başvurulacaktır.

Haberde bahsedilen ve haber kaynağı olarak gösterilen Kişi (Mert Yıldız) tarafından daha önce de aynı mahiyette Değişik Mercilere mesnetsiz şikayetler yapılmış ve bu şikayetler karara bağlanmıştır.

a- Mert Yıldız, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na daha önce de haberde bahsedilen aynı mahiyette hususları içeren şikayette bulunmuş (2016/106300 soruşturma numaralı dosyasında 2016/88373 karar numaralı) Savcılık “KOVUŞTURMAYA YER OLMADIĞINA DAİR KARAR” vermiştir.

b- Mert Yıldız’ın haberde bahsedilen kordon kanı işlemi ile ilgili  T.C. Sağlık Bakanlığı’na şikayette bulunmuş; Bakanlık yaptığı inceleme sonucunda;  “Mert YILDIZ isimli şahsın şikayetine ilişkin UKOK tarafından merkezden istenen bilgi ve belgeler incelendiğinde herhangi bir üremenin olmadığı ve kanın merkez tarafından saklanmaya devam edildiği bilgisine ulaşıldığından "TIBBİ AÇIDAN BİR MAĞDURİYETİN OLUŞMADIĞI ANLAŞILMIŞTIR” sonucunu bildirmiştir.

c- Mert Yıldız’ın Yaşam Kordon Kanı Bankası danışman ve uzman doktorları hakkında Ankara Tabip Odası'na şikayet bulunmuş;  Ankara Tabip Odası, hekimlerimiz hakkında (10 Mayıs 2017 tarihli, 1598/2017 sayılı kararıyla ) "DİSİPLİN SORUŞTURMASINA YER OLMADIĞINA" karar vermiştir.

ŞİKAYETÇİ MERT YILDIZ’IN ŞİKAYETLERİNE İSTİNADEN YAPILAN SORUŞTURMA VE İNCELEMELERİN SONUCUNDA ŞİKAYETÇİNİN TÜM İDDİALARININ DAYANAKTAN YOKSUN OLDUĞU AÇIKÇA ORTAYA ÇIKMIŞTIR.

Aynı kişi aynı iddiaları tekrar tekrar gündeme getirerek yeniden şikayetlerde bulunmaktadır. Bu nedenle açılmış bir soruşturma vardır. Ancak iddialar aynı mahiyettedir. Bu iddialarla ilgili daha önce verilmiş takipsizlik kararı mevcuttur. Bu kez de bir gazeteci, MERT YILDIZ’IN gerçek dışı iddialarını hiçbir araştırma yapmadan haber yapmıştır. Bu yayınla öncelikle Ailelerimizin şirketimize olan güven duygusu ve şirketimizin itibarı hedef alınmıştır.

Bu aşamada, hem atılan iftiralara hukuk yoluyla cevap verecek, İlgilileri hakkında hukuki yollara başvuracak hem de siz değerli Ailelerimize her konuda en doğru bilgiyi vereceğiz.

Haberin tamamının gerçek dışı bilgilere dayandığını, Ailelerimizin her durumda istediği her bilgiyi bizden alabileceğini, bizim de her zaman Ailelerimize en doğru bilgiyi vereceğimizi Ailelerimize ve Kamuoyuna saygıyla duyururuz.

Türkiye'nin ilk kordon kanı bankası olan Yaşam Bankası'nın 2013 yılı itibari ile Avrupa'nın en büyük kök hücre bankası FamiCord Group ile yollarını birleştirerek Türkiye'de alanında en iyi duruma geçmesi; ailelerinin sorunlarını önemseyen, yalnızca kordon kanı bankası olmaktan öteye geçme gayesi ile kendisine güvenen 6000 aileden 10'una kesin tedavi imkanı sunmuş olması rakipleri tarafından bu gibi tepkilere maruz bırakılmasına sebep olmuştur.

Yaşam Bankası aracılığı ile Avrupa’da sunulan tedavi imkânları, Türkiye’de başarılı gerçekleşen nakiller, Sağlık Bakanlığı yönetmeliğine uygun ve uluslararası prosedürler ile çalışan laboratuvarımız ve sahip olduğumuz tüm sertifika ve akreditasyonlar ile sizlere alanımızdaki en kaliteli hizmeti vermeye devam edeceğiz.

Saygılarımızla,

Yaşam Bankası FamiCord Group.