Avantajlarımız

Kordon kanı ve dokusunu saklama kararı kadar nerede saklanacağı da verilmesi gereken kritik bir karardır. Ortak hareket edilecek kurumun, kuruluş itibariyle köklü ve yeterli tecrübeye sahip, deneyimli ekibi ve paylaşımlarıyla doğru bilgiyi sunabilen, ulusal olarak belirlenmiş gereklilikleri yerine getiren, uluslararası etkinlikte olan ve dünya standartlarda hizmet kalitesi sunan, güvenilir bir yapıda olması beklenmelidir.

Kordon Kanı Bankasının güvenilirliği teknolojik altyapısı, yetkin personeli, tabi olduğu yurtiçi ve yurt dışı sertifikasyonlar, saklama işlemindeki tecrübesi, saklanan kök hücrenin gerektiğinde kullanıma hazır hale getirilmesi konusundaki bilgi ve deneyimi, ilgili medikal camiadaki saygınlığı ve mevcut müşteri memnuniyeti ile belirlenmektedir. Yaşam Bankası olarak tüm bu kriteri karşılamak suretiyle sağladığımız hizmet en büyük gurur kaynağımızdır.

 • Saklama gerçekleştirilecek olan banka standartları kalitenin belirleyicisi Daha

  Günümüzde tüm yetkili kordon kanı bankalarının Sağlık Bakanlığı onaylı GMP sertifikaları olması gerekiyor. Laboratuvar ve çalışma standartlarımızı üst noktaya taşımak adına bu sertifikanın ötesinde Yaşam Bankası-FamiCord Group olarak ISO 9001, 14001 sertifikalarımız, Amerikan Kan Bankaları Birliği (AABB) ve Avrupa Kordon Kanı Birliği (Cord Blood Europe) üyeliklerimiz bulunmaktadır. İddiamız en üst kalitede hizmeti ailelerimize ulaştırmaktır.

 • Size yeterli deneyim sunan bir kurumu tercih edin Daha

  Bu kapsamda Yaşam Bankası-FamiCord Group 2002 yılında Türkiye’de kurulan ilk kordon kanı bankası olup, saklama gerçekleştirilen kanlar ile tedavide hem yurtiçi hem de yurt dışı geniş bir deneyime sahiptir ve sadece kordon kanı bankacılığı alanında uzmanlaşmıştır.

 • Sadece lokal değil uluslararası standartları da karşılayan bir banka olmalı Daha

  Bu konu aslında çok önemli, günümüzde kök hücre tedavi standartları sürekli güncellenmekte ve yenilikleri hizmet kapsamına adapte etmek büyük anlam taşımaktadır. Yaşam Bankası-FamiCord Group Avrupa’da en büyük kordon kanı bankacılığı zincirlerinden biri olup, mevcut nakil deneyimi ve hizmet alan ailelerine ihtiyaç halinde sunduğu uluslararası donör bulma yardımı ile ön plana çıkmaktadır.

 • Yaşam Bankası’nın Özgün Deneyimi Daha

  Yaşam Bankası Türkiye’de 2002 yılında ilk kurulan aile kordon kanı bankası olup, 16 yıldan fazla tecrübeye sahiptir. Yaşam Bankası, Sağlık Bakanlığı ruhsatlı olup, Kordon Kanı Bankacılığı mevzuatına uygun olarak GMP (İyi Üretim Uygulamaları) kalite standartlarında hizmet sunmaktadır. Ayrıca Yaşam Bankası, Avrupa’da 20 ülkede toplam 355 binden fazla kordon kanı saklayan ve Avrupa’nın en büyük kordon kanı bankası olan FamiCord Group üyesidir. FamiCord uluslararası standartlarda hizmet vermekte ve bilim kurulları tarafından desteklenmektedir. Ayrıca Yaşam Bankası AABB ve Cord Blood Europe (Kordon Kanı Avrupa) üyesidir.